Ove godine ujedno je i jubilarna 10. revija “Obnavljamo baštinu”. Tijekom devet godina održavanja na reviji se predstavilo 225 novoizrađenih ženskih i muških narodnih nošnji (160 ženskih i 65 muških). U njihovoj izradi sudjelovalo je 457 pojedinaca i obrta koji se bave tradicijskim tekstilnim rukotvorstvom. 2016. godine revija je dobila međunarodnih karakter.
Na reviji je predstavljeno 19 nošnji od 12 natjecatelja iz Hrvatske, Bih, Srbije i Estonije. Nagrade su dodijeljene u dvije kategorije, rekonsturinrane narodne nošnje Hrvatske i Rekonstruirane narodne nošnje drugih naroda i država.
Stručni žiri, koji su činile etnologinje Vesna Zorić i Katarina Bušić iz Etnografskog muzeja u Zagrebu i etnologinja Slavica Moslavac iz Muzeja Moslavine Kutina iz Kutine, dodijelio je:
1. Prvu nagradu u kategoriji rekonstruiranih narodnih nošnji Hrvatske
Kulturno-umjetničkom društvu „Ogranak Seljačke sloge“ Buševec iz Buševca za rekonstrukciju ženske djevojačke narodne nošnje iz Buševca.
2. Drugu nagradu u kategoriji rekonstruiranih narodnih nošnji Hrvatske
Ansamblu narodnih plesova i pjesama Hrvatske „Lado“ iz Zagreba za rekonstrukciju ženske i muške narodne nošnje mjesta Orleca na otoku Cresu, Kvarner.
3. Treću nagradu u kategoriji rekonstruiranih narodnih nošnji Hrvatske
Kulturno-umjetničkom društvu „Prigorje“ Križevi iz Križevaca za rekonstrukciju svečanih ženskih narodnih nošnji mjesta Glogovnice u Križevačkom Prigorju.
4. Prvu nagradu u kategoriji rekonstruiranih narodnih nošnji drugih naroda i država
Saši Ivkoviću iz Srbca (Bosna i Hercegovina) za rekonstrukciju ženske narodne nošnje srpskog stanovništva Sarajevskog Polja u Bosni i Hercegovini.
5. Drugu nagradu u kategoriji rekonstruiranih narodnih nošnji drugih naroda i država
Aire Seene iz Estonije za rekonstrukciju narodne nošnje udane žene župe Jaani s otoka Saaremaae u Estoniji.
6. Treću nagradu u kategoriji rekonstruiranih narodnih nošnji drugih naroda i država
Viktoru Mučaju iz Zrenjanina (Srbija) za rekonstrukciju ženske narodne nošnje slovačkog stanovništva, nacionalne manjine u Vojvodini, iz mjesta Aradca u Banatu (Vojvodina, Srbija).
Žiri je također pohvalio Kulturni centar „Mladost“ iz Futoga (Srbija) i Ivanu i Dalibora Todorovića iz Beograda (Srbija) za opći dojam i način scenskog predstavljanja nošnje.
Program se održao uz podršku Ministarstva kulture i Grada Zagreba.