- Zbirka broji više od 28 000 raznovrsnih dijelova narodnih nošnji, kostima i folklornih rekvizita.
- Najstariji primjerak u zbirci je ženska nošnja s Trešnjevke iz 1876. godine.
- 2001. godine nošnje iz naše zbirke predstavljene su na UNESCO-voj izložbi o kulturnoj raznolikosti u zgradi Fontenoy Building, Segur Wing, Miro Hall u Parizu.
- Na Balkanskoj izložbi umjetničkih obrta i primijenjenih umjetnosti u Bugarskoj 1994. Posudionica je za predstavljenu zbirku nošnji osvojila prvu nagradu.
- Na X. međunarodnom festivalu etno mode i nacionalnih kostima „Etno-Erato“ u Moskvi 2009. naša zbirka svadbenih nošnji osvojila je prvu nagradu.
- U našoj radionici izrađene su replike nošnji za žive jaslice u talijanskom mjestu Molise u kojem živi hrvatska nacionalna manjina
- Repliku srijemske nošnje iz okolice Vukovara i Iloka, izrađenu u našoj radionici, predsjednik Hrvatskoga sabora darovao je japanskom caru
- Misica Danijela Mihalić na Izboru za kraljicu Svijeta bila je odjevena u splitsku varošku nošnju iz zbirke Posudionice.
- Na izložbi „Slavonija Baranja Srijem“, koja je 2009. održana u Galeriji Klovićevi dvori najveći broj nošnji (ukupno 15) bio je iz naše zbirke.
Misica Danijela Mihalić na Izboru za kraljicu Svijeta bila je odjevena u splitsku varošku nošnju iz zbirke Posudionice.
Zbirka Posudionice i radionice narodnih nošnji
U zbirci je pohranjeno preko trideset tisuća raznovrsnih dijelova narodnih nošnji, kostima i scenskih folklornih rekvizita. Zastupljene su nošnje svih regija Republike Hrvatske, nošnje Hrvata koji žive izvan matične domovine, nacionalnih manjina u Republici Hrvatskoj, te nošnje ostalih naroda i zemalja. Veći dio zbirke čine originalne nošnje koje ljepotom i vrijednošću ne zaostaju za onima iz muzejskih zbirki. Dio zbirke čine i replike su rekonstruirane u vlastitoj radionici prema originalnim predlošcima, tradicijskim tekstilnim tehnikama od originalnih tkanina.
U zbirci su zastupljene narodne nošnje sa 214 različitih lokaliteta.